Preloader

Peynir Festivali Hakkında

Her biri farklı lezzetler barındıran, değişik yöntemlerle hazırlanan, adına festivaller düzenlenen peynir önemli besin kaynakları arasında yer almaktadır.
Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olan , 190'dan fazla çeşidiyle dünyanın en zengin peynir kültürlerinden birine sahip olan Türkiye’nin peynir çeşitliliğinin ülkemizde ve dünyada tanıtılmasına vesile olarak, sektörün üretim ve satışlarının katlanarak artması ve dünyada hak ettiği yeri alması ana hedefimizdir.
Tarım ve Orman Bakanlığımız desteği ve himayesinde ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan İstanbul Peynir Festivali 18-21 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. 
Her yıl düzenlenerek alanında otorite ve geleneksel hale gelecek olan etkinlik; hem ulusal peynir üreticiliğine büyük destek sağlayacak, hem de ülkemiz peynirciliğinin özellikle uluslararası arenada tanınması için önemli rol oynayacak.

Peynir Festivali Hakkında
Peynir Festivali

FestivalTarihine Kalan Süre

Sık Sorulan Sorular

Festival kaç gün sürecek?

18-21 Nisan 2019 tarihleri arasında festivalimiz devam edecek.

Festivalde her yöreden peynir olacakmı?

Türkiye'nin her yerinden katılımcılar olacak ve yüzlerce çeşit peynir tadacaksınız.

Festivalin yapılacağı İstanbul Kongre Merkezi'ne nasıl gidilir?

Metro: M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattı kullanılarak Osmanbey veya Taksim durağından İstanbul Kongre Merkezi’ne kolayca ulaşılabilir. Osmanbey ve Taksim metro durakları İstanbul Kongre Merkezi’ne yaklaşık 7 dakikalık yürüme mesafesindedir. F1 Taksim – Kabataş füniküler hattı kullanılarak Taksim durağından İstanbul Kongre Merkezi’ne ulaşım sağlanılabilir. Metrobüs: Mecidiyeköy durağından metro veya otobüs aktarması ile İstanbul Kongre Merkezi’ne ulaşım sağlanılabilir. Otobüs: Taksim, Eminönü ve Mecidiyeköy gibi birçok merkezi lokasyondan Harbiye’ye doğrudan ulaşım sağlanmaktadır. TRT İstanbul Radyosu otobüs durağı, İstanbul Kongre Merkezi’ne yaklaşık 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Dolmuş: Beşiktaş-Harbiye dolmuş hattı ile, Beşiktaş Vapur İskelesi karşısından, Harbiye Caddesi’ne ulaşım sağlanmaktadır. Harbiye Dolmuş Durağı, İstanbul Kongre Merkezi’ne yaklaşık 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Taksi: Havalimanlarından İstanbul Kongre Merkezi’ne taksi ile gelmek isteyenler için varış süreleri aşağıda yer almaktadır: Atatürk Havalimanı (Avrupa Yakası) 45 dakika Sabiha Gökçen Havalimanı (Anadolu Yakası) 55 dakika

İstanbul Kongre Merkezi nerededir?

Harbiye Mahallesi Darülbedai Caddesi No:3 Şişli/İstanbul

Peynir dışında başka gıdalar da olacak mı?

Elbette olacak.Kahvaltılıklar, diğer süt ürünleri, organik ürünler ve daha bir çok ürünle buluşacaksınız.

Sitenize yazdığınız etkinliklere herkes katılabilecek mi?

Evet. Dört gün boyunca etkinliklerimiz devam edecek.

Sorunuz mu var ?